OR Ofis, Bilkent,/Çankaya/Ankara
+90 (312) 290 24 85
bilgi@orbilkent.org

Kariyer

 Kariyer Etkinlikleri


Operational Research Kulübü ülke çapında ve üniversite bünyesinde gerçekleştirdiği büyük çapta etkinliklerin yanı sıra Bilkent Üniversitesi öğrencilerinin de üniversite sonrası iş hayatı hakkında bilgi edinmelerini ve bu hayata daha iyi hazırlanmalarını sağlamak amacını taşıyan etkinlikler düzenlemektedir. Kulübün bu noktada kampüse açılan yüzü konumunda olan bu etkinlikler şirket gezileri, workshoplar, yarışmalar, eğitimler ve seminerlerden oluşmaktadır.

Consulting Days

8-19 Ekim

Operational Research Kulübü son zamanların en gözde sektörlerinden denetim ve danışmanlık sektörünün önde gelen şirketlerini Consulting Days çatısı altında toplayarak Bilkent Üniversitesi Kampüsü’nde sizlerle buluşturuyor! Katılımcıların şirketler hakkında bilgi edinebileceği, şirket yetkilileriyle tanışabileceği ve staj süreçlerini öğrenebileceği bir organizasyondur.

Finance Days

5-16 Kasım

Finance Days, Finans alanını A’dan Z’ye derinlemesine inceleyen, seminerlerle, şirket tanıtımlarıyla, eğitimlerle, gezilerle ve bire bir sohbetlerle zenginleştirilen bir etkinliktir. Etkinliğin kapsamında dünyayı yöneten şirketlerin ve kişilerin bu başarıyı nasıl sağladıkları hakkında söyleşilerin yanı sıra, finansal okur yazarlık, forex, krizden sağ çıkabilmek gibi konularda eğitimler ve seminerler düzenlenmekte, iş hayatında herkesin karşısına çıkabilecek bir konu olan risk yönetimi ve tanımı, bununla baş etme yolları gibi gündemde olan konular işlenmektedir.

Career Express

26-17 Aralık

Career Express Operational Research Kulübü’nün yüklendiği vizyonlardan “öğrencilerin kariyer yolculuklarını belirlemek üzere üniversite hayatları boyunca onlara yol gösterici olmak” kavramı üzerine düzenlenmiş bir etkinliktir. Üniversite eğitimini tamamlayan öğrencileri iş hayatına hazırlamak ve onların ne yapacaklarına dair bir fikirleri olmasını sağlamak için yapılan seminer, eğitim ve simülasyon dizisidir.

Case Trainer

CaseTrainer sadece bir vaka analizi yarışması değil, aynı zamanda Sorunun doğru anlaşılması, analizi çözüme dönüştürmek dahil her türlü konuda problem analizi yapmanın yolları öğretilir. Problem anlaşıldıktan sonra background info toplamanın yolları, sonuca ulaşmak için gerekli hesaplamalar ve analizlerin yapılması Bakış açısı oluşturma ve vakaya yaklaşım: Problemi mantıksal yapıdan ele almanın yolları öğretilir. Jürinin beklentileri ve sık yapılan yanlışlar açıklanarak katılımcı gruplar vakayı çözmeye hazır hâle gelirler. Başlangıçta oluşturulan takımlara basit bir vaka ve vakayı çözmeleri için iki buçuk saat verilir. İki buçuk saatlik çözümden sonra takımlar sunum yaparlar. Sunumlardan sonra takımlar jürilerden ayrıntılı feedback alır.Vaka çözümü yarışmalarına katılmış veya katılmamış, bu konuda eğitim almak isteyen tüm öğrenciler eğitime katılabilmektedir.

TrendTopic

25 Mart – 5 Nisan

Trend Topic, Bilkent Üniversitesi öğrencilerinin farklı trendler hakkında bilgi edinmelerini sağlamak için düzenlenen, trendlerini yansıtan workshoplar, vaka çalışmaları ve yarışmalarla zenginleştirilmiş bir seminerler dizisidir.Yıl içerisindeki trendlerden ikisinin belirlendiği ve Her bir haftanın  ayrılacak bu etkinlikte, 21. Yüzyıl trendleri şemsiyesi altında, sektörlerin öncü firmaları, hem sektörlere dair genel bir bilgilendirme yapacak, hem de bu sektörlerde çalışmak isteyen kişilerin takip etmesi gereken trendleri öğrencilere aktararak kendileri için de daha bilinçli bir çalışan aday kitlesine ulaşacaktır.

Enter The Stage

Enter The Stage günümüz dünyasının trend konularından olan girişimciliği akademisyen, yatırımcı ve girişimci bakış açılarıyla görmeyi sağlayan bir etkinliktir. Paneller, keynote konuşmacılar ve networking imkanlarıyla girişimcilik konusunun tüm detaylarıyla incelendiği bir organizasyondur. Katılımcıların iş planı hazırlamak hakkında bilgi edindiği, girişimcilik tavsiyeleri aldıkları ve gerçek girişimcilik hikayelerini ilk ağızdan dinleme fırsatı bulduğu bu etkinlikte; girişimciler ve melek yatırımcılar da genç girişimci adaylarıyla konuşup onların fikirlerini dinleyebilirler.

Talk Matters

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Operational Research Kulübü olarak iş, medya, sanat dünyasından deneyimlerini bizimle paylaşmak isteyen katılımcılar ile Talk Matters. adlı bir etkinlik gerçekleştirmekteyiz. Bir öğle arası semineri şeklinde ilerleyen etkinlik katılımcının ve öğrencilerin keyifli zaman geçirmesini hedeflemektedir. Beyond the Campus sloganıyla yola çıktığımız bu etkinlik her türlü konuda oturumlara açıktır.

Company Visits

Her sene, çeşitli zamanlarda farklı sektörlerden firmaların merkez ofisleri veya üretim tesisleri ziyaret edilerek case study, coffee chat ve seminerler gibi çeşitli aktivitelerle dolu yarım gün veya bir gün süren etkinlikler ddüzenlenmektedir. Böylece öğrencilerin derslerde öğrendiği teorik bilgilerinin iş dünyasında pratiğe geçişini yakından gözlemleyebileceği ve akıllarında yer alan, ilgilendikleri firma ya da sektörle ilgili sorulara cevaplar bulabileceği şirket gezileri gerçekleştirilmektedir.

Coffee Breaks With Leaders

Kampüste iş dünyasının liderlerini ağırlayarak gerçekleştirilen bu etkinlikte, öğrenciler konukların ilham verici yükseliş hikayelerini ve tavsiyelerini dinleyerek, kendi kariyer planlarıyla ilgili soruları sorma imkanı bulmaktadır.

Kariyer etkinliklerimizi kaçırmamak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz!