OR Ofis, Bilkent,/Çankaya/Ankara
+90 (312) 290 24 85
bilgi@orbilkent.org

OR Global

Uluslarası Alanda Birlikte Çalıştığımız Kuruluşlar


 

Operational Research Kulübü Bilkent Üniversitesi ve Türkiye için olduğu gibi, dünya için de en iyiyi ve en güzeli istemeyi misyon edinerek önce ESTIEM ile Avrupa’ya ve IISE ile Amerika’ya açılmıştır. 2017 yılından itibaren ise Hult Prize ile yapılan çalışmaları bünyesine dahil ederek uluslarası alandaki varlığını global bir hale getirmiştir.

 

 

Avrupa Endüstri Mühendisliği ve İşletme Öğrencileri Topluluğu

 

1990 yılında 5 farklı ülkeden öğrencilerin bir araya gelerek oluşturduğu organizasyon, ESTIEM: European Students of Industrial Engineering and Management.

Günümüzde bütün avrupadan 81 üniversiteyi barındıran ESTIEM, üniversite öğrencilerinin sahip olduğu en önemli ağlardan birisidir. ESTIEM’in en önemli özelliklliği, içinde barındırdığı insanlara uluslararası bir network sağlamaktır. Bunu iki farklı şekilde görmek mümkün: yerel gruplarda, yani üniversitelerdeki ESTIEM üyesi olan organizasyonlarda ve Central ESTIEM’de, yani merkezi yönetimde.

ESTIEM’in diğer bir en önemli özelliği de düzenlenen etkinliklerdir. Yıl içinde, üye olan 81 üniversitelerde farklı farklı dönemlerde birbirinden farklı toplamda yüzlerce etkinlik yapılmaktadır. Bu etkinliklerin amacı kişisel gelişim, girişimcilik, pazarlama, akademik vb. daha bir çok konu üzerine olabiliyor. Central ESTIEM’in sundukları da bu etkinliklerden öğrenilenleri orada görev alarak bir nevi hayata geçirmek ve bütün bunları yaparken de organizasyonu sürdürebilmek. Bütün bunların yanı sıra, ESTIEM, Operational Research Kulübü’nün Avrupa’ya açılan kapısı haline gelmiştir. Kulübün üyelerine sunduğu bu imkanlar sayesinde yıl içinde düzenlenen yurt dışındaki yüzlerce etkinliklere katılmak sizleri bekliyor.

Fransa’da akademik bir etkinlikte, kültürleri öğrenirken diğer ESTIEM aşıkları ile tanışabilir, Finlandiya’da motivasyon için yapılan bir etkinlikte kendini hiç tanımadığın insanlarla -22 derecede bulabilir ve her yıl iki kere düzenlenen ESTIEM genel kurulunda 300 katılımcı ile tanışıp bütün Avrupa’yı tanıma imkanına sahip olabilirsiniz.Günümüz koşullarında yurt dışına çıkmak büyük bir problem haline gelse de ESTIEM sayesinde çok uygun ücretlere, kalacak yerinizi, yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz. 

ESTIEM aynı zamanda bir oyun bahçesi yani yüksek motivasyona sahip üniversite öğrencilerinin ESTIEM bünyesinde çeşitli sorumluluklar alarak hayatları boyunca işlerine yarayacak tecrübeler edinmesi için bir yer. Sonuçta günümüzün en önemli özelliklerinden birisi de liderlik ve ESTIEM bu özelliği uluslararası bir bakış açısı kazandırarak vermeyi çok iyi başarabiliyor. ESTIEM açık fikirli, dünya görüşüne sahip ve yeri geldiğinde profesyonel bir bakış açısına sahip yeni üyelerini arıyor. Bu muhteşem organizasyonun bir parçası olmak, akademik, iş, iletişim, dil yeteneklerinizi geliştirmek istiyorsanız Operational Research Kulübü olarak hep birlikte, her an sizlerle birlikte olacağız. Sınırlarımızı kaldırmak sizlerin elinde, hayatınıza bir vizyon katmanın yurt dışına açılarak bir dünya insanı olmanın tam zamanı. İşte bu yüzden asla daha yüksekleri hedeflemekten korkmayın!

 

 

Endüstri ve Sistem Mühendisleri Enstitüsü

 

Endüstri mühendisleri dahil oldukları projeleri, işleri ve görevleri her anlamda daha iyi bir seviyeye taşımaya çalışır. Institute of Industrial and Systems Engineers (IISE), endüstri mühendisliğine ve geliştirilmesine odaklanan dünyadaki en büyük topluluktur. IISE bünyesindeki üyelerin dünya çapındaki organizasyonları, süreçleri ve üretimleri geliştirmesine yardımcı olur. Üyeler, işleri ve akademik alanda ilgili problemleri sistematik ve bütünleştirici çözümler için IISE’yi kullanabilir. Aynı zamanda webinarlar, seminerler ve traininglerle asla bitmeyen bilgi arayışlarına devam edebilirler.

Yayınladığımızı NewsIISE bülteni ile endüstri ve sistem mühendisliği ile ilgili eğitim ve iş dünyasından güncel haberleri sizlere sunuyoruz. Benzer şekilde aylık Newsletter’la IISE ve endüstri mühendisliği gelişmelerini aktarıyoruz. Düzenlediğimiz LunchIISE ve BarbequeIISE etkinlikleriyle, öğrencilerin hem kendi aralarında hem de profesörlerle network kurmalarını hedefliyoruz.

IISE Bilkent Chapter ve Operational Research Kulübü olarak, görevimiz IISE misyonu ve vizyonuna uygun olacak şekilde çalışmalarımızı sürdürmek. Bilgi, eğitim ve networking fırsatları sunarak Bilkent öğrencilerinin kariyerlerinin verimliliğini ve kalitesini arttırmak en büyük hedeflerimizden biri. Ve umuyoruz ki çalışmalarımız sonucunda endüstri mühendislerini birleştiren, geliştiren ve ilerleten önder bir organizasyon olacağız.

IISE Bilkent’te kendinizi keşfettiğiniz, geliştirdiğiniz ve yeni bir perspektif kazandığınız bir sene geçireceğinizi umuyoruz.

 

Instagram’da ESTIEM LG Ankara-Bilkent’i takip etmeyi unutmayın!

https://www.instagram.com/p/BqmyCp1AGi0/