OR Ofis, Bilkent,/Çankaya/Ankara
+90 (312) 290 24 85
bilgi@orbilkent.org

CaseBilkent

CaseBilkent’19
Hafta 18-22 Şubat
Final 24 Şubat

Think, Apply, Change!

3 kişilik takımını oluştur veya bireysel başvurunu yap.
Ön elemeyi geç ve finalistlerden biri olmaya hak kazan.
Bilkent’in bir sorununa çözüm bul ve Bilkent’i geliştiren kişi ol!

CaseBilkent’19 başvuruları kapanmıştır, ilginize teşekkür ederiz. Gelişmeleri kaçırmamak için CaseBilkent Facebook Sayfası‘nı takip edin!

Bilkent Üniversitesi çapında her yıl düzenlenen CaseBilkent diğer vaka analizi yarışmalarına göre farklı bir içerik ve yapıya sahiptir. Öğrenciler ve üniversite yönetimi tarafından birlikte belirlenen Bilkent ile ilgili sorunun vaka haline getirilmesi ve bu vakanın çözümü öğrenciler tarafından gerçekleştirilmektedir. Analitik veriler üzerine kurulan vaka sonucunda elde edilen çözümün mühendislik bilimleri temellerine dayanması ile projenin uygulanabilirliği artırılacaktır. Tüm aşamalarında öğrencilerin aktif rol aldığı bu yarışmada birinciliği elde eden gruba, finalin ardından okul akademisyenlerimiz ve sponsor şirket yetkililerinden oluşan bir ekip çözümün iyileştirilmesi konusunda yardım edeceklerdir. Bu süreçte sponsor şirket yetkilileri Bilkent Üniversitesi’nin en başarılı öğrencileriyle birlikte çalışma fırsatına elde edeceklerdir. Finalde birinci olan öğrenciler geliştirilen çözümü Bilkent Üniversitesi Rektörü Sayın Abdullah Atalar’a bir sunum halinde aktaracaklardır. Çözümün uygulanabilirliği konusunda okul yönetimi ile ortak bir karara varıldıktan sonra çözümün hayata geçirilmesi safhasına geçilecektir.

Neler mi kazandırıyor?

  • Fikir aşamasındaki projelerini gerçek hayata geçirmek
  • Okul yönetimi ile aynı projede yer almak
  • Takım halinde çalışmayı öğrenmek
  • Takım içerisinde bireysel çalışmayı öğrenmek
  • Yaşadıkları çevrenin sorunlarına çözümler üretmek
  • Analitik düşünme yeteneklerini geliştirmek
  • Proje ve süreç yönetimi yeteneği kazanmak
  • Sistem optimizasyon vizyonu kazanmak
  • Şirket yetkilileriyle birebir görüşme imkanı kazanmak

Ayrıca…

Staj imkanından dil kursuna, Antalya’da beş yıldızlı otelde bir tatilden spor salonu üyeliğine birçok ödül CaseBilkent’19 katılımcılarını bekliyor.

CaseBilkent’19 görüntüleri için Operational Research Kulübü Youtube Kanalı’na abone olmayı, Instagram sayfasını ve Twitter hesabını takip etmeyi unutmayın.