OR Ofis, Bilkent,/Çankaya/Ankara
+90 (312) 290 24 85
bilgi@orbilkent.org

BusinessPoint

BusinessPoint’19
16-17 Mart 2019
İstanbul, Maslak, Windowist Tower

“Unleash Your Potential” sloganıyla yola çıkan BusinessPoint, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Operational Research Kulübü’nün düzenlediği, üniversite öğrencilerinin iş hayatını yoğun şekilde deneyimleyebileceği bir etkinliktir.

Etkinlik Türkiye’nin en iyi 6 üniversitesinden (Bilkent Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi) sponsor şirketlerin ön elemeleriyle seçilmiş, 3. ve 4. sınıf öğrencilerinden 60 kişinin bireysel katılımlarıyla gerçekleşmektedir. BusinessPoint’19 gerçek iş hayatını en iyi şekilde simüle edebilmek amacıyla 16-17 Mart 2019 tarihlerinde İstanbul’da bir ofiste düzenlenecektir.


Etkinlik, katılımcılara iş hayatının farklı alanlarını tecrübe etme imkanı sağlamak amacıyla 5 farklı aşamadan oluşmaktadır. Her aşamada 5 katılımcıdan oluşacak takımlar farklı alanlara yönelik vakalar için çözüm önerileri geliştirecek ve sponsor şirketlerden gelen yetkililere çözüm önerilerini sunacaklardır. Marketing Point, Finance Point ve Crisis Point aşamaları iki gün boyunca oturumlar şeklinde düzenlenecek ve ardından önceden belirlenmiş kriterlere göre değerlendirilen 60 katılımcının en başarılı ilk 20’si Elevator Pitch olarak adlandırılan ve 5 dakika süren, şirket yetkililerini ikna etme becerilerini ölçen aşamaya girmeye hak kazanacaktır. Elevator Pitch aşamasından sonra seçilen ilk 10 katılımcıyla Final aşamasına geçilecektir.

Marketing Point

Bu point sırasında katılımcılarımız sponsor şirket tarafından belirlenecek olan bir pazarlama vakası üzerine yoğunlaşacak ve şirket yetkilisine bir çözüm önerisi sunacaklardır. Marketing Point katılımcılarımıza, pazarlama becerilerini gerçek şirket yaşamında kullanma imkanı sağlayacaktır.

Finance Point

Katılımcılarımızın finans hakkındaki bilgilerini sponsor şirket tarafından belirlenen finans vakasını çözerken kullanmalarını sağlayacaktır. Bu aşamanın sonunda da katılımcılar tarafından geliştirilen çözüm önerileri şirket yetkililerine sunulacaktır.

Crisis Point

Katılımcıların stres altında ve kriz durumunda karar verebilme ve çözüm üretebilme yetilerini sergileyebilecekleri bir aşamadır. Bu aşamada, katılımcılar ana sponsor tarafından belirlenecek bir strateji vakasının çözümüne yoğunlaşacaklardır. Crisis Point sırasında katılımcılar gerçek iş hayatında da olduğu gibi beklenmedik durumlarla karşılaşabilecek ve çözüm stratejilerini bu değişikliklere göre yeniden düzenlemek durumunda kalabileceklerdir.

Elevator Pitch

Bu aşamada önceki aşamalar sonucunda kriterler doğrultusunda belirlenecek olan 60 katılımcının en başarılı 20’si bir şirket yetkilisiyle bire bir görüşerek ikna kabiliyetlerini sergileyebilecektir.

Final

aşaması ise 20 katılımcı arasından Elevator Pitch sırasında yapılan değerlendirmelerin de dahil edilmesiyle belirlenen ilk 10 katılımcı ve ana sponsorumuzun yetkilisiyle yönetim kurulu toplantısı konseptinde olacaktır.