OR Ofis, Bilkent,/Çankaya/Ankara
+90 (312) 290 24 85
bilgi@orbilkent.org

CaseBilkent’19 Başvuruları Açıldı!

CaseBilkent Nedir?

CaseBilkent yapısı itibariyle Türkiye’de gerçekleşen ilk ve tek olan vaka analiz yarışmasıdır. CaseBilkent etkinliğinde ele alınan vakanın asıl amacı, günümüzde yapılan diğer vaka analiz yarışmalarından farklı olarak, Bilkent Üniversitesi’nin değiştirilmesi veya geliştirilmesi gereken yönlerinin Bilkent öğrencileri ve okul yönetimi tarafından saptanarak, Bilkent Üniversitesinin gelişmesine katkı sağlamaktır. 

CaseBilkent Süreci Nasıl İşliyor?

Bilkent öğrencilerine yapılan online ve offline anketler ve okul yönetimiyle yapılan görüşmeler sonucunda Bilkent’in sorunu yani değiştirilmesi veya geliştirilmesi gereken yönü belirleniyor.

Bilkent’in sorunu belirlendikten sonra sıra vaka yazma kısmına geliyor. Diğer bir değişle, gerekli dataların toplanmasıyla birlikte sorunumuz vakaya dönüştürülüyor.

Başvurularla birlikte ön elemeyi geçen 3’er kişiden oluşan 8 takımımıza vakayı çözmeleri için 1 hafta süre veriyoruz. Bu 1 haftalık süre boyunca Bilkent Üniversitesinde kampüsünde gerçekleşen ve okulumuzda öğrenim gören tüm öğrencilerin da katılım sağlayabileceği CaseBilkent haftasını gerçekleştiriyoruz. Bu haftada öğrencileri soft skillerini geliştirebilecekleri seminerler , vaka eğitimleri bekliyor olacak!!!

CaseBilkent haftasının bitmesi ardından pazar günü etkinliğin finalini gerçekleştireceğiz. Final gününde ön elemeyi geçen 8 takımımız , okulumuzun akademik kadrosundan oluşan jüri üyelerimize Bilkent’in sorununa ürettikleri yaratıcı çözümleri sunacaklardır. Sunumlara ek olarak yapılan mülakat simülasyonları, seminerler ve tea talklar da final gününe verimlilik katacaktır. Final günü bir gala yemeğinin ardından son bulacaktır.

Final günü sonunda jürilerimiz tarafından belirlenen birinci takım okul yönetimine çözüm önerilerini sunacak ve hayata geçirilmesi üzerine planlamalar yapılacaktır.

CaseBilkent’e katılım için gereken şartlar;

  • Bilkent Üniversitesi’nde öğrenim görmek,
  • 3. veya 4. sınıf öğrencisi olmak (bölüm fark etmeksizin)

Hepinizi verimli, bir o kadar da kendinizi geliştirebileceğiniz CaseBilkent serüvenine bekliyoruz!

Başvurular için: orbilkent.com/casebilkent

“Bu yılın konusu ne olacak acaba?” diyenlerdensen CaseBilkent’19 röportaj videosuna bir göz atabilir, aklına gelen konuyu yorumda bizimle paylaşabilirsin!

CaseBilkent’19 Proje Lideri’nden mesaj var!


Hepinize Merhaba,

Yoğun bir lise temposuyla birlikte üniversite hayalleri kurarken kendimizi bir anda üniversitede buluyoruz ve yaklaşık 5 yıl boyunca üniversitemizde öğrenimimizi devam ettirirken, okulumuzun bazı yönlerinin değiştirilebileceği veya geliştirilebileceğini görüyoruz. Aslında vaka analiz yarışması olan  CaseBilkent tam bu noktada devreye giriyor. Diğer bir deyişle, CaseBilkent etkinliği ile birlikte bir yandan Bilkent’in sorunlarına çözüm bulup hayata geçirilmesini sağlayarak okulumuzu geliştirmeye ve gelecek nesillere daha güzel bir Bilkent bırakmaya çalışırken bir yandan da öğrencilerin Bilkent üzerinde güzel bir değişime sebep olup vaka eğitimleri ve seminerlerle birlikte kendilerini geliştirmelerine yardım etmeye, onları iş hayatına hazırlamaya çalışıyoruz. Bu yıl 15.sini 18-24 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz CaseBilkent için geri sayım başladı. Umarım sizler de bu serüvende bizleri yanlız bırakmayıp etkinliğimize değer katarsınız. Son başvuru 15 Şubat, kaçırmayın!


CaseBilkent’19 Proje Lideri
Zeynep Altıner

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir